Besöksadresser: Mjölnaregatan 11 och 18, Postadress: PB 462, 65100 Vasa, Tel. 06-3183 500, Email: info(at)autoliikelahdemaki.fi, FO-nummer 0183187-7

Bilaffär Lähdemäkis kontaktuppgifter

Vi betjänar våra kunder på finska, svenska samt engelska. Palvelemme asiakkaitamme suomeksi, ruotsiksi sekä englanniksi. We serve our customers in Finnish, Swedish and English.

BILFÖRSÄLJNING må-fr 9-18, lö 10-14

Tatu Aitoaho Nissan merkkivastaava

OPEL

Tatu Aitoaho

FI, SVE, ENG

Märkesansvarig
tatu.aitoaho@autoliikelahdemaki.fi
050 3130 941

TopiMalmi

OPEL

Topi Malmi

FI, SVE, ENG

Bilförsäljare
topi.malmi@autoliikelahdemaki.fi
050 3281 757

NISSAN

Jarkko Vainio

FI, SVE, ENG

Märkesansvarig
jarkko.vainio@autoliikelahdemaki.fi
050 3130 900

JereLähdemäki

NISSAN

Jere Lähdemäki

FI, SVE, ENG

Försäljningsdirektör
jere.lahdemaki@autoliikelahdemaki.fi
050 3862 095

SERVICE, RESERVDELAR OCH TIDSBESTÄLLNING   –   06 3183 520, må-fr 7.30-17

IlpoViinikainen

Ilpo Viinikainen

Eftermarknadschef
ilpo.viinikainen@autoliikelahdemaki.fi
050 4088 182

KajTräsk

Kaj Träsk

Servicerådgivare
kaj.trask@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 521

Kari-Viita-Aho

Kari Viita-aho

Servicerådgivare
kari.viita-aho@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 532

ADMINISTRATION

tiina-palomaki

Tiina Myllyharju

Försäljningssekreterare
tiina.myllyharju@autoliikelahdemaki.fi
044 3183 502